58 624 84 33         zsaegdynia@poczta.onet.pl

Wymiana młodzieży Polska – Niemcy

Wymiana młodzieży Polska – Niemcy

W dniach 18-22.04.2016 nasza szkoła gościła grupę niemieckich nauczycieli i uczniów ze szkoły ekonomicznej Hanse-Schule für Wirtschaft und Verwaltung w Lübeck w ramach projektu Be the Manager of the year.

Spotkanie obu szkół w 2009 roku, rozpoczęło współpracę w ramach której powstało już siedem projektów o tematyce ekonomicznej, dzięki programom UE Comenius, Leonardo i Młodzież w działaniu, a obecnie dzięki programowi Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Celem wspólnych działań projektowych było zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem. W trakcie tygodniowego spotkania uczniowie rozwijali własną kreatywność i przedsiębiorczość. Planowali i organizowali działania związane z produkcją, sprzedażą, promocją i finansami wykorzystując grę ekonomiczną.

Praca w międzynarodowych zespołach i prezentacja wyników na forum umożliwiła praktyczne stosowanie języków obcych, technologii komputerowej oraz nauczyła pracy zespołowej i wystąpień publicznych.

Uczestnicy spotkania odwiedzili Inkubator Przedsiębiorczości Starter – instytucję wspierającą rozwój przedsiębiorczości w Gdańsku. Zwiedzili z przewodnikiem Starówkę w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności oraz Gdynię i Sopot.

http://hanse-schule.de/deutsch-polnisches-schuelerprojekt-manager-of-the-year-2016/

Jesienią 2016 roku odbędzie się kolejne spotkanie tym razem w Lübeck.

© Copyright - Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych 2018 wykonane przez Daniel Darul